Zodiako ženklai

Zodiako Ženklai

Vakarų astrologijoje astrologinių ženklų yra dvylika. 30 laipsnių kampų, sudarančių Žemės 360 laipsnių orbitą aplink Saulę. Ženklai išvardyti nuo pirmosios pavasario dienos, žinomos kaip pirmasis Avino taškas, pavasario lygiadienis. 

Zodiako Ženklas

Kitaip vadinami Astrologiniai ženklai :

Avinas, Jautis, Dvyniai, Vėžys, Liūtas, Mergelė, Svarstyklės, Skorpionas, Šaulys, Ožiaragis, Vandenis ir Žuvys. Vakarų zodiakas atsirado Babilono astrologijoje, o vėliau buvo paveiktas helenizmo kultūros. Kiekvienas ženklas buvo pavadintas žvaigždyno vardu, per kurį saulė kasmet judėdavo kirsdama dangų. Šis pastebėjimas pabrėžiamas supaprastintoje ir populiarioje saulės ženklų astrologijoje. Bėgant amžiams Vakarų astrologijos zodiako skyriai pasikeitė iš žvaigždynų, kurių vardu jie buvo pavadinti dėl ašinės Žemės precesijos, o induistų astrologijos matavimai pateisina šį poslinkį. Astrologija ( ominos sistema, pagrįsta dangaus išvaizda) taip pat buvo sukurta Kinijos ir Tibeto kultūrose, tačiau šios astrologijos remiasi ne zodiaku, o visu dangumi.

 

Remiantis astrologija, dangaus reiškiniai yra susiję su žmogaus veikla pagal principą „kaip viršuje, taip ir apačioje (kaip danguje taip ir ant žemės.)“, todėl zodiako ženklai laikomi būdingais išraiškos būdais.Mokslinė astronomija naudojo tuos pačius ekliptikos sektorius kaip ir Vakarų astrologija iki XIX a.

 

Įvairūs dangaus matavimo ir padalijimo būdai šiuo metu naudojami skirtingose astrologijos sistemose, nors Zodiako vardų ir simbolių tradicija dažniausiai išlieka nuosekli. Vakarų astrologija matuoja iš lygiadienio ir saulėgrįžos taškų (taškai, susiję su vienodomis, ilgiausiomis ir trumpiausiomis tropinių metų dienomis), o indų astrologija matuoja išilgai pusiaujo plokštumos (sideeriniai metai).