Magnio trūkumas

Kaip nustatyti magnio trūkumą neatliekant jokių tyrimų. Pasak specialistų, tam tikri simptomai gali pranešti apie tai.

 

Magnio trūkumas. Kaip atpažinti?

Ypač trūkstant magnio žmogui gali pasireikšti vadinamasis neramių kojų sindromas. Jis pasireiškia apatinių galūnių diskomfortu, atsirandančiu vakare. Šiai būklei būdingi dažni kojų judesiai siekiant atsikratyti šio simptomo, o tai savo ruožtu sukelia miego problemų.

Magnio trūkumą taip pat galima atpažinti iš raumenų mėšlungio, nervinių tikų, drebėjimo, plaukų slinkimo, lūžinėjančių nagų, galvos ir širdies skausmų, lėtinio nuovargio, dirglumo, nerimo ir sunkumų užmigti.

„Magnis yra atsakingas už organizmo aprūpinimą energija, todėl jo trūkumas skatina persivalgymą, ypač saldžiais produktais. Be raumenų spazmų, spazmuojamos ir smegenų kraujagyslės, sutrinka audinių aprūpinimas maisto medžiagomis ir deguonimi, todėl atsiranda galvos skausmai”, – pasakojo gydytojas.

Reikėtų pažymėti, kad pagal šiuos simptomus galima nustatyti tik trūkumo požymius, tačiau diagnozę gali nustatyti tik kraujo tyrimai ir gydytojas.

Ispėjimas: Ši tinklaraščio medžiaga neturėtų būti prilyginama gydytojo receptui. Prieš pradedant vartoti magnį pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju arba vaistininku kurie yra tos sryties specialistai.