Excel funkcijos

Excel funkcijos

 

„Microsoft Excel“ yra „Microsoft“ sukurta skaičiuoklė, skirta „Windows“, „MacOS“, „Android“ ir „iOS“. Jame yra skaičiavimo arba skaičiavimo galimybės, grafikų sudarymo įrankiai, suvestinės lentelės ir makrokomandų programavimo kalba, vadinama „Visual Basic for Applications“ (VBA). „Excel“ yra „Microsoft Office“ programinės įrangos paketo dalis.

 

 

Pagrindinė operacija

Pagrindinis straipsnis: Skaičiuoklė

 
ekselis
 

„Microsoft Excel“ turi pagrindines visų skaičiuoklių ypatybės, naudodamas langelių tinklelį, išdėstytą numeruotomis eilutėmis ir raidėmis pavadintus stulpelius, kad būtų galima organizuoti duomenų apdorojimą, pvz., aritmetines operacijas. Jame yra daugybė funkcijų, skirtų statistiniams, inžineriniams ir finansiniams poreikiams patenkinti. Be to, jis gali rodyti duomenis kaip linijines diagramas, histogramas ir diagramas bei su labai ribotu trimačiu grafiniu ekranu. Tai leidžia suskirstyti duomenis, kad būtų galima peržiūrėti jų priklausomybes nuo įvairių veiksnių skirtingomis perspektyvomis (naudojant suvestinės lenteles ir scenarijų tvarkyklę). „PivotTable“ yra duomenų analizės įrankis. Tai daroma supaprastindama didelius duomenų rinkinius naudodami „PivotTable“ laukus. Jis turi programavimo aspektą „Visual Basic for Applications“, leidžiantį vartotojui naudoti daugybę skaitinių metodų, pavyzdžiui, išspręsti matematinės fizikos diferencialines lygtis, o vėliau pateikti rezultatus atgal į skaičiuoklę. Ji taip pat turi įvairių interaktyvių funkcijų, leidžiančių vartotojo sąsajoms, kurios gali visiškai paslėpti skaičiuoklę nuo vartotojo, todėl skaičiuoklė pristatoma kaip vadinamoji programa arba sprendimų palaikymo sistema (DSS), naudojant specialiai sukurtą vartotojo sąsają. Pavyzdžiui, atsargų analizatorius arba apskritai kaip projektavimo įrankis, kuris užduoda vartotojui klausimus ir pateikia atsakymus bei ataskaitas. Išsamesnė versija, Excel programa gali automatiškai apklausti išorines duomenų bazes ir matavimo prietaisus, naudodama atnaujinimo tvarkaraštį, analizuoti rezultatus, sudaryti Word ataskaitą arba PowerPoint programos skaidrių demonstraciją ir reguliariai siųsti šiuos pristatymus el. dalyvių sąrašas. „Excel“ nebuvo sukurta naudoti kaip duomenų bazė.

 

„Microsoft“ leidžia naudoti daugybę pasirenkamų komandų eilutės jungiklių, kad būtų galima valdyti „Excel“ paleidimo būdą.